1. Dachówka MONZAplus

Dachówka MONZAplus ma rozmiar większy niż standardowe produkty (ok. 464 mm x 304 mm). Już niecałe 10 sztuk (9,8 szt./1m2) wystarczy na pokrycie jednego metra kwadratowego dachu. Większy wymiar dachówki pozwala na znaczne oszczędności – zarówno dla inwestora, jak i dla wykonawcy. Więźba dachowa wymaga mniejszej liczby drewnianych łat. Średzka plus otrzymała zrównoważoną cenę, co w połączeniu z jej większą powierzchnią pozwala na kolejne finansowe oszczędności przy zakupie pokrycia. Ponadto, “plusy” gwarantują najniższe wśród pokryć ceramicznych na rynku obciążenie połaci dachowej – jest to jedynie 38,71 kg/m². Stwarza to nowe możliwości dla architektów.

 

Dane techniczne:
Waga:ok. 3,95 kg
Całkowita długość: ok. 46,4 cm
Całkowita szerokość: ok. 30,4 cm
Średnia długość pokrycia: ok. 39,3 cm
Średnia szerokość pokrycia: ok. 26,3 cm
Rozstaw łat: 390 – 396 mm
Ilość sztuk/m2: 9,8
Minimalny kąt nachylenia dachu: 16° (przy zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń)
Zalecany kąt nachylenia dachu: od 22°
Mrozoodporna: Tak

2. Dachówka Piemont

Piemont to najnowszy model dachówki ceramicznej marki Röben. Wyróżniają ją specjalnie zaprojektowane zamki, gwarantujące wyjątkową szczelność. Dzięki temu dachówką Piemont można kryć nawet dachy o bardzo małym kącie nachylenia. Nowe zamki pozwalają też na większą tolerancję rozstawu łat, co ułatwia poprawne ułożenie połaci.
Tak jak inne pokrycia ceramiczne w naszej ofercie, Piemont jest wytrzymała na złamanie, odporna na trudne warunki atmosferyczne, mrozoodporna i mało nasiąkliwa. Precyzyjnie dobrany rozmiar dachówki z jednej strony usprawnia prace dekarskie, a z drugiej – umożliwia wykonanie elementów dachu, które wymagają pokryć o mniejszym formacie, jak np. wole oko.

 

Dane techniczne:
Waga: ok. 3,8 kg
Całkowita długość: ok. 47,2 cm
Całkowita szerokość: ok. 29,0 cm
Średnia długość pokrycia: ok. 36,0 – 39,8 cm
Średnia szerokość pokrycia: ok. 24,0 – 24,8 cm
Ilość sztuk/m2: ok10,3 – 11,5
Zalecany kąt nachylenia dachu: od 22°
MrozoodpornaTak