Drzewa oczyszczają powietrze …, teraz czynią to także dachówki typu ClimaLife firmy Nelskamp.

Wzorem jest natura: drzewa przez proces fotosyntezy przyczyniają się do oczyszczania powietrza. Nasze dachówki swoją powierzchnią typu ClimaLifa również oczyszczają środowisko naturalne z substancji szkodliwych emitowanych przez kotłownie, przemysł i komunikację. Do 90% z tych zanieczyszczeń ulega neutralizacji przy świetle dziennym, a przy bezsłonecznej pogodzie nawet do 70%. Zawdzięczamy to dwutlenkowi tytanu w mikrobetonie. Przekształca on przede wszystkim tlenki azotu (Nox) w substancje nieszkodliwe jak NO3 – i to nieustannie, ponieważ dwutlenek tytanu stanowi swego rodzaju nigdy nie zużywający się katalizator. Cała reszta to już zadanie deszczu, który po prostu zmywa niegroźne już substancje z dachu.

W Polsce rok rocznie pokrywa się miliony metrów kwadratowych dachów spadzistych. Stanowi to ogromny potencjał dla dachówek ClimaLife, a zarazem dla czystości atmosfery wokół nas. Już 200 metrów kwadratowych tak pokrytej powierzchni dachowej może wyeliminować emisję substancji szkodliwych wytwarzanych przez trzy instalacje ogrzewania gazowego. Ma to szczególne znaczenie w wielkich miastach, które wyjątkowo często cierpią z powodu dużej emisji substancji szkodliwych. Bywają one bezpośrednią przyczyną alarmów smogowych i wyznaczania stref ekologicznych. Wymuszają je również zaostrzające się wytyczne UE. ClimaLife włącza więc również dachy w ochronę środowiska.

Dachówki ClimaLife są aktywnym elementem w walce o ochronę środowiska naturalnego. Nasze dachówki typu Finkenberger i „S” dostępne są teraz także z nową, aktywna ekologicznie powierzchnią ClimaLife.

Głowne cechy dachówkek ClimaLife:

Pierwsza dachówka oczyszczająca powietrze ze spalin.
Aktywny rozkład substancji szkodliwych dzięki wykorzystaniu fotokatalizy – przez cały okres eksploatacji dachu.
Indywidualny charakter naturalnie matowej powierzchni.
Cząsteczki brudu i pyłów atmosferycznych spłukuje woda deszczowa.
Idealne na dachy miejskie.

Dachówka ClimaLife Finkenberger 

Zaokrąglony krój podkreśla w sposób zharmonizowany klasyczną, bezczasową formę holenderki Finkenberger ClimaLife. Zapewnia ona optymalne zabezpieczenie przed deszczem, śniegiem i pyłem. Zaokrąglony krój zwiększa zabezpieczenie przeciwwiatrowe. Wzorem jest natura: drzewa przez proces fotosyntezy przyczyniają się do oczyszczania powietrza. Nasze dachówki swoją powierzchnią typu ClimaLife również oczyszczają środowisko naturalne z substancji szkodliwych emitowanych przez kotłownie, przemysł i komunikację. Do 90 % z tych zanieczyszczeń ulega neutralizacji przy świetle dziennym, a przy bezsłonecznej pogodzie do 70 %. Zawdzięczamy to dwutlenkowi tytanu w mikrobetonie. Przekształca on przede wszystkim tlenki azotu (NOX) w substancje nieszkodliwe jak NO3- i to nieustannie, ponieważ dwutlenek tytanu stanowi swego rodzaju nigdy nie zużywający się katalizator. Cała reszta to już zadanie deszczu, który po prostu zmywa niegroźne już substancje z dachu. ClimaLife jest dostępna obecnie w programach Finkenberger i dachówek S w czterech kolorach.

Dane techniczne dachówki całej Finkenberger Longlife:

Długość: ~ 42,0 cm
Szerokość: ~ 34,0 cm
Długość pokrycia: ~ 31,4 – 34,5* cm
Szerokość pokrycia: ~ 30,0 cm
Zapotrzebowanie na m²: ~ 10,0 szt.
Ciężar / szt.: ~ 4,6 kg
Pochylenie dachu wg reguły: 22°
* według pochylenia dachu

 

Dostępne kolory:

czerwień
brąz
szary cementowy
granit

 

W ofercie znajduje się pełen zestaw dachówek kształtowych i akcesorii odpowiadających danemu formatowi dachówki.

 

Dachówka ClimaLife Podwójne-S 

Wzorem jest natura: drzewa przez proces fotosyntezy przyczyniają się do oczyszczania powietrza. Nasze dachówki swoją powierzchnią typu ClimaLife również oczyszczają środowisko naturalne z substancji szkodliwych emitowanych przez kotłownie, przemysł i komunikację. Do 90 % z tych zanieczyszczeń ulega neutralizacji przy świetle dziennym, a przy bezsłonecznej pogodzie do 70 %. Zawdzięczamy to dwutlenkowi tytanu w mikrobetonie. Przekształca on przede wszystkim tlenki azotu (NOX) w substancje nieszkodliwe jak NO3- i to nieustannie, ponieważ dwutlenek tytanu stanowi swego rodzaju nigdy nie zużywający się katalizator. Cała reszta to już zadanie deszczu, który po prostu zmywa niegroźne już substancje z dachu. ClimaLife jest dostępna obecnie dla Pańskich klientów w programach Finkenberger i dachówek S w czterech kolorach.

Dane techniczne dachówki Podwójne-S / Podwójne-S SG:

Długość: ~ 42,0 cm
Szerokość: ~ 33,2 cm
Szerokość krycia: ~ 30,0 cm
Zakładka: ~ 7,5 – 11 cm
Ciężar: ~ 4,7 kg
Zapotrzebowanie: ~ 10 szt./m2

 

Dostępne kolory:

czerwień ceglasta
ciemny brąz
szary cementowy
granit

 

W ofercie znajduje się pełen zestaw dachówek kształtowych i akcesorii odpowiadających danemu formatowi dachówki.

Woda deszczowa spłukuje z gładkich powierzchni dachówek nie tylko cząsteczki brudu. Zabiera ona ze sobą także zneutralizowane substancje szkodliwe. Lekkie, jasne smugi są zjawiskiem naturalnym i nie mają wpływu na ich działanie – po pewnym czasie znikają samoczynnie.

Fotokatalityczną aktywność produktu kontroluje się już na etapie samego jego wytwarzania – najpierw w cementowni, a następnie przy bezpośredniej produkcji dachówek. Stąd zarówno producent, jak i dekarz, a i sam inwestor wreszcie mogą być pewni, że dachówki ClimaLife w istotny sposób przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.