Historia, nasza działalność

Historia pisana od ponad 500 Lat!

Firma MASSEK powstała w styczniu 2023 r. z podziału firmy Tadej, która to swoją działalność rozpoczęła w 1996 r.

Dawna nazwa „Tadej” została zainicjowana na podstawie historii miejsca (Powstańców Śl. 23) na którym to powstał pierwszy sklep.

Analogicznie nazwa MASSEK jest kontynuacją tejże logiki, gdyż obecna lokalizacja sklepu i Galerii mieści się pod adresem Powstańców Śl. 25.

Sama nazwa pochodzi od nazwiska, a mianowicie Simon Massek jako pierwszy osiedleniec pod obecnym adresem (Powstańców Śl.25), który to najprawdopodobniej był najstarszym udokumentowanym mieszkańcem Krościc, a miało to miejsce w 1566 roku. Kolejni spadkobiercy Nicolaus (1721r), Paul (1726r), Johan(1743r), Gregor (1770r)…. Wszyscy nosili nazwisko Massek.
(Szczegółowa historia została opisana przez Franciszka Sośnik w “Kronice Wsi Chróścice w 2015r jako zarys dziejów i życie naszych przodków z okazji 750 lecia Chróścic.”)

Obecnie zajmujemy się sprzedażą materiałów budowlanych od najmniejszych detali, które można nabyć w naszych marketach, po materiały i akcesoria do budowy wymarzonych domów.

Służymy Państwu profesjonalnym doradztwem, gdyż ponad 25 letnie doświadczenie nauczyło nas co dla naszego Klienta jest istotne, ważne, a przede wszystkim korzystne.

Oczywiści dostawa pod wskazany adres to u nas standard, a w przypadku dostaw pełnopaletowych również służymy rozładunkiem.

Ponadto w naszej Galerii mieści się sklep z napojami, siłownia z salą do fitnessu, bistro bar, stylizacja paznokci, salka konferencyjna oraz pokoje noclegowe.

Zapraszamy serdecznie:

Market Budowlany i Galeria:
46-080 Chróścice, Powstańców 25,
e-mail : info@massek.pl , tel 77 40 32 475

Natomiast nasz drugi Market Budowlany znajduje się w Dobrzeniu Wielkim ,gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie swoje usługi oferuje Salon Fryzjerski „JOLA”.

Market Budowlany i Salon Fryzjerski:
46-081 Dobrzeń Wielki , ul. Opolska 16
e- mail: dobrzeń@massek.pl , tel: 77 40 32 720